3-4 AY

3-4 AY

Gittikçe büyüyen bir delikanlıyı yazmak artık çok daha keyif veriyor…
3.ayımızı devireli neredeyse 1 hafta oldu fakat ancak fırsat bulabiliyorum. İlk zamanlar uzun uzun uyuyan bebek şimdilerde gündüz uykusunu kısa kesip Dünya’yı keşfe devam ediyor.

3. ay


Kilo: 6.060
Boy: 62 cm
.. olduğundan 3-6 aylık kıyafetlerimiz dahi olmazken 6-9 a terfi ettik. Bu şu demek oluyor. Yeni kıyafetler almak lazım :o)
Bunun yanı sıra agucukların arttı ve insan seçmeye başladın. Beni çok iyi tanımaya başladın. Sabahları kalktığında benimle konuşmayı seviyorsun ve artık ağlamalrını ayırt edebiliyorum çok netçe.
Gazımız tuzumuz hala bitmedi ve saatli devam ediyor ya gece 11-1 ya da 12-2 arasında gazımız rahatsız ediyor bizi. Bu ay dedemiz (babanın babası) vefat etti sen tam 3 aylık olduğunda. Kolon kanseriydi tedavi görüyordu ama Allah’tan seni görebildi, gözü arkada kalmamıştır. O aslında yürüdüğünüde görmek istiyordu olsun, sen onun yanına gidersin. Allah rahmet eylesin toprağı bol olsun.

Elimle anlatıyorum şu böyle olmuş uuaaa aaooo:)

Dalmışım uzaklara he heyytt bebekliğimmm…

Elimi kemiriken:)

Nadir derin uyurum ZZzzzzZZZzzz….

Güzel gülüyor muyum 🙂
kkikikikik

4.ay


Kilo: 6.600
Boy: 64cm

Bolca bağırmalı kahkahalı ve ağlamaklı bir ay bu ay.. Herşey ben onu kucağıma alana kadar ama. Her sabah oğluşuma ‘günaydın oğluşum’ diyorum. Sanırım sabah olduğunu burdan çözcek yakında umutluyum.
Kişileri net ayırt edebiliosun artık, beni babanı dedeni ve ananeni seçiyor ama benden vazgeçemiyorsun, ve artık ilgi manyağı olduğun kesin. Oyuncaklarla falan bir ilgin kalmıyor 15 dk dan sonra beni alın diye tekmelerle ve mızıltılarla sinyal veriyorsun.
Birinden kucağıma geldiğinde saçımı çekiyorsun arka elinden kuvvet alıyorsun sankı ve yanağıma sokuluyorsun ağzını açıp salyalarını akıtıp.. Salya demişken dişler sürümeye başladı sanırım damaklar kaşınıyor ki, salyası bol bir aydı.Oral dönem başlangıcı  olduğundan herşey ağza gidiyor öyle hatırlayabiliyor ve tanıyor herşeyi. En sevdikleriyse elleri ve parmakları:)

Emziğimi ağzımdan elimle alabiliyorum.

Bu yeni oyuncağım halka değil o fil 🙂

Adama benzedim babam beni 25 Mart ta Viaport’a götürdü.

Elimle damak masajcımı tutabiliyorum filimi tuttabiliyorum… annemin burnunu babamın saçını tutabiliyorum:) hatta annemin saçını çekebiliyorum:)

Filimle konuşuyorum

‘Naber Fil kardeş 🙂 ‘

son birkaç resim Feyza Teyzesinden. Feyza’nın yemek blogu var onu da burdan takip edebilirsiniz…

Bunlar da ilginizi çekebilir:
Reklamlar

3-4 AY’ için 8 yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s